Mikiny & legíny Sukulento

Fascinace světem kaktusů, sukulentů a jiných suchomilných rostlin mě vedla k ilustracím botanických textur. V létě se rostlinné formy rozbují a nechají nás vizuálně namlsat svými barvami a morfologií. Chtěla jsem se obalit na dlouhé šedé období zimy pomyslnou kuklou z květin, sukulentů a kaktusů a přečkat v ní do jara. Zatímco rostliny spí zimním spánkem, můžu je mít alespoň symbolicky kolem sebe.

Zvolila jsem nejjednodušší formu oblečení: mikiny, legíny, jednoduché šaty.

Metráž je potištěná technikou celoplošného sublimačního tisku, který umožňuje tisk pestrých barev a detailního rozlišení. Materiály jsou bavlna, samet, legínová lycra.

Toto oblečení vyrábím nárazově v malých edicích. Každý kousek je vytvořený pouze na objednávku a míry zákazníka. Nevzniká nic navíc. Výroba malých edic probíhá lokálně v rámci Moravy, ve spolupráci se značkou Scura z Havířova.

Legíny

Kaktusovo sukulentní legíny ze sportovní lycry 200 g/m2 (96 % polyester, 4 % spandex). Lycra je hladká, matná, roztažná a tisk na ní je zářivý a precizní. Legíny mají 12 cm vysoký pas. Nohavice jsou dostatečně dlouhé, přes boky krásně elastické. Momentálně je na výběr ze 3 barevných variant: černá, královská modrá, fialová. Orientační cena: 1 300 Kč.

 

Mikina dámská

Krátká mikina ze 100% bavlny (teplákoviny) z lehčího materiálu (220 g/m2). Nově je i v chlupaťoučké sametové verzi s náplety z elastické lycry. Sublimační tisk je barevně věrný a stálý. Střih je rovný, s širokými rukávy. Mikina je volnější, nevypasovaná. Výstřih je oválný. Náplety na rukávech a na spodku mikiny jsou z černého bavlněného žebrovaného nápletu. Momentálně je na výběr ze 4 barevných variant mikiny: černá, královská modrá, tmavě modrá a fialová. Orientační cena: 1 300 Kč (verze z teplákoviny), 1 400 Kč (verze sametová).

 

Mikina pánská

Krátká mikina ze 100% bavlny (teplákoviny) z lehčího materiálu (220 g/m2). Střih je rovný, rukávy se zužují do nápletu. Náplety na rukávech a na spodku mikiny jsou z černého bavlněného žebrovaného nápletu. Barevný podklad mikiny je černý. Orientační cena: 1 300 Kč.

 

Mikina s kapucou

Prodloužená mikina dámská nebo pánská. Pokud si vyberete svou běžnou velikost, mikina sahá zhruba pod zadek, pokud zvolíte větší, budou to spíš mikinošaty do půlky stehen. Mikina s kapucou ze 100% bavlny (teplákoviny) z lehčího materiálu (220 g/m2). Střih je rovný, s raglánovými (šikmo střiženými) rukávy. Mikina je volnější (nevypasovaná).  Na bocích jsou schované kapsy. Výplň kapuce je černá. Šňůrky jsou černé, ploché, kovový kroužek a černé kovové zakončení. Náplety na rukávech a na spodku mikiny jsou z černého žebrovaného bavlněného nápletu. Barevný podklad mikiny je černý. Orientační cena: 1 700 Kč.